Home Konalo se
Palbu zastavit PDF Tisk Email
Napsal uživatel František Tuhý   
Úterý, 06 Září 2011 00:00

 

Palbu zastavit, bitva končí …!

Jako ve válce si připadali obyvatelé Vísky žijící poblíž mostu u elektrárny. Kulometné dávky, ozývající se ve dne v noci, někdy v minutových intervalech, někdy v sekundových, to byl pořádný nápor na nervy.

 

V říjnu 2010 postavili vojáci provizorní, 66 metrů dlouhý most, který nahradil srpnovou velkou vodou poškozený původní most. Po nesčetných urgencích lidí na OÚ Višňová, následně i starostky obce Vl. Erbanové na Krajské správě silnic Libereckého kraje a i návštěvě zástupců Obč.sdružení Víska 15.7.2011 u téže instituce se našlo řešení. Liberečtí silničáři se inspirovali v Jeseníkách, kde měli ten samý problém a který se jim podařilo zdárně vyřešit. Udělali správně. Proč improvizovat, když už je to vymyšlené. Stávající podklad byl podélně vyztužen dalším řezivem.

 

Hodnota díla nebyla nejmenší – cca 300 tisíc Kč. Za zdraví lidí a ukončení bezesných nocí to stojí! Konečně si může půlka Vísky otevřít okna i v noci. Mezi nimi i „kluci elektrárenští“ – bratři Hynkové. Několikráte „slibovali“, že vezmou věci do svých rukou a most „přefiknou“.

 

Vše dobře dopadlo, důvod pominul, největší povodňový bolák Vísky je odstraněn!

Aktualizováno Úterý, 24 Leden 2012 17:36
 
Copyright © 2020 www.viska-os.eu. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.
 
dsc02787.jpg
img_5132.jpg

 

Další obrázky jsou ve FOTOGALERII.
(klikni na tento řádek)