Home Konalo se
Drakiáda v kraťasech PDF Tisk Email
Napsal uživatel František Tuhý   
Neděle, 02 Říjen 2011 00:00

Drakiáda v kraťasech

Podzim a pouštění draků k sobě patří stejně jako pomalu se barvící listí stromů. A nejen to. Patří k tomu sychravo, mlhavo, silný vítr …, zkrátka „počasí na draka“. A tak doslova letní počasí, s 26°C ve stínu, s nebem bez mráčků, které panovalo v sobotu 1.října při drakiádě ve Vísce, bylo asi šokem pro všechny účastníky. O to více si přítomní sluníčka užívali.

Třicet dva draků a 120-150 příznivců podzimní zábavy, to jsou základní čísla drakiády, kterou uspořádalo Občanské sdružení Víska. Nejdříve je čekalo jakési zahřívací kolo, kdy soutěžící pár v sólo předváděčce se pochlubil se svým dráčkem, aby pak v kole následujícím, kdy již soutěžili tři páry najednou, museli ukázat svého miláčka v plné parádě. Ti nejlepší se utkali navíc v semifinále a následně ve finále. A kdo zvítězil a odvezl si ceny?

Říká se, že tradice pouštění draků se zachovala jen díky otcům a dědům, aby si měli s čím hrát. Vyjímka potvrzuje pravidlo, nejstarší dvojicí „pouštěčů“ byly ženy: Radka Kristková a Eliška Salačová. Stáří dam se neprozrazuje, pouze podotknu, že součet roků dal kulaté číslo. Nejmladší dvojicí byla děvčátka z Vísky: Terezka Židů a Barborka Židů.

Pomyslný vítr měl největší šanci se opřít o pořádnou plochu a to u Jessiky Mesárošové a Dominika Melky s drakem Batmanem. Za to nejmenším dráčkem byl vyhlášen Sokol Antonína Michoně a Bohuslava Mota.

Vavřín nejhezčího draka si odnesl dívčí pár Kateřina Smržová a Karolína Marečková. Porota u Mašličky ocenila především fakt, že byla dělána doma, ručně.

Králem vísecké drakiády se stal Šmudla Daniely Hakenové a Nikoly Hakenové. Vyletěl nejvýše. Své prvenství musel potvrdit ve třech kolech. Především finálový souboj s dvojicí Ondřej Michálek a Vojtěch Kanyok „zvedal diváky ze sedadel“, což také ocenili mohutným potleskem. A byl tou nejlepší pozvánkou pro příští ročník.

K dobré pohodě přispěla i možnost projížďky na dvou koních pana Romana Valacha. Třešničkou na dortu byla helikoptéra. Kde se vzala, tu se vzala, nad loukou „vykroužila“ ve vzduchu několik okruhů opravdová helikoptéra. Byla to docela hezká symbolická tečka.

Aktualizováno Úterý, 24 Leden 2012 17:35
 
Copyright © 2020 www.viska-os.eu. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.
 
dsc02787.jpg
img_5041.jpg

 

Další obrázky jsou ve FOTOGALERII.
(klikni na tento řádek)