Home Konalo se
PDF Tisk Email
Napsal uživatel František Tuhý   
Úterý, 30 Červenec 2013 21:52

Návštěva u hejtmana

Dne 25.7.2013 navštívili zástupci občanského sdružení Víska František Bajer a František Tuhý hejtmana Libereckého kraje pana Martina Půtu. Po seznámení se zaměřením OS Víska a krátkém představení s dosavadní činností informovali hejtmana s probíhající kampaní Strom roku a připomněli , že vísecký dub „Strom ochránce“ reprezentuje Liberecký kraj, neboť jako jediný na Liberecku postoupil do celostátního finále. Na dubu je nejcennější jeho příběh. Svým kmenem totiž při ničivých povodních v roce 2010 zachytil naplaveniny a zabránil tak likvidaci dalších domů v obci. Pan Půta přislíbil pomoc při prezentaci stromu. Okamžitě pověřil tiskového mluvčího Jiřího Langra dalšími kroky. Zástupci OS dále seznámili pana hejtmana s probíhajícími přípravami oslav 60.výročí existence kulturního domu ve Vísce. Martin Půta potvrdil a „posvětil“ zapůjčení výstavních panelů a přijal pozvání na oslavy.

Další slova členů OS patřila seznámení s úmyslem vybudovat náves, přirozené centrum společenského a sportovního dění s využitím areálu u KD, ale i samotného kulturního domu.

Během návštěvy zjišťovali zástupci Vísky možnosti dotací na vybudování čističek domovních odpadů jednotlivých občanů. Pan hejtman byl též seznámen s iniciativou Vísky shromáždit co nejvíce informací kolem pádu amerického letadla  5.března 1945 a snahou postavit malý pomníček uctívající smrt amerického pilota v katastru obce.

Občanské sdružení Víska i touto cestou ještě jednou děkuje hejtmanovi Libereckého kraje panu Martinu Půtovi za přijetí a za poskytnutou pomoc.

Aktualizováno Úterý, 30 Červenec 2013 22:31
 
Copyright © 2023 www.viska-os.eu. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.
 
dsc02787.jpg
img_4794.jpg

 

Další obrázky jsou ve FOTOGALERII.
(klikni na tento řádek)