Home Konalo se
PDF Tisk Email
Napsal uživatel František Tuhý   
Čtvrtek, 27 Září 2012 06:49

Chovatelské posvícení

165 králíků, 14 voliér drůbeže, 30 voliér holubů, 630 návštěvníků – to je stručná statistika chovatelské výstavy pořádané ZO Višňová a ZO Frýdlant v sobotu 22.září ve Vísce.

Dechovka Valdštejnka, ukázka zumby v podání souboru Lenky Šebové z Mníšku, výstava fotografií Fr.Mrvy Proměny Smědé, předváděčka elektrokol firmy Cyklosport Cirkl s možností testovacích jízd, skákací hrad pro děti, výstava mysliveckých trofejí, výstavka a ochutnávka domácího pečiva žen z Višňové a šesti přilehlých vesnic a přátel z Polska – to je zase výčet zábavného odpoledne Posvícení po našem, které již několik ročníků nerozlučně k chovatelské výstavě patří.

 

Tak to jsou fakta. Ty nejdůležitější. Dodat lze, že vítězem chovatelské soutěže byla kolekce králíků Aljaška Vladimíra Šebely z Bulovky, Pohár Karla Vokurky získal Jaroslav Kolačný z Minkovic s Novozélandským bílým, u diváků vyhrály slepice Hedvábničky stříbrošedé alias „rážovky“ chovatele Miloše Ráže z Heřmani. Proč? Slípky mají místo peří srst. Prý.

Stoly se prohýbaly pod množstvím pečiva a sladkostí na sále KD. Nádherná dekorace z jiřin pěstitelů Dvořákových z Raspenavy nainstalovaná paní Madlenovou z Kunratic ještě více umocnila sváteční pocit z výstavy. Dík patří všem ženám, které šly s kůží na trh, předvedly své umění, nelitovaly času, námahy, ale i peněz vynaložených na výrobu. A jaké bylo pořadí nejlepších? 1.Dzialoszyn; 2.Višňová; 3.Předlánce.

Zaujaly i fotografie Smědé zachycující řeku divokou i romantickou, zabíjející, ničící i okouzlující.

Zpestřením byla i předváděčka elektrokol Evžena Cirkla z Frýdlantu. Desítky návštěvníků si vyzkoušeli možnosti jízdy na kole bez námahy.

Líbily se i „čertice“ z Mníšku u Liberce při ukázce zumby. Pohledy přítomných pánů mluvily za vše.

Setkání sousedů vyšlo, vynaložená námaha pořadatelů nepřišla vniveč, lidé se bavily. A to je dobře, o to šlo.

dsc04227
dsc04227
dsc04233
dsc04237
dsc04240
dsc04245
dsc04251
dsc04260
dsc04281

Fotografie z výstavy je možné prohlédnout na www.viska-os.eu.

Aktualizováno Pondělí, 01 Říjen 2012 09:06
 
Copyright © 2020 www.viska-os.eu. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.
 
dsc02751.jpg
svoz podzim 2016.jpg

 

Další obrázky jsou ve FOTOGALERII.
(klikni na tento řádek)