Home Konalo se
PDF Tisk Email
Napsal uživatel František Tuhý   
Středa, 27 Červen 2012 22:13

Paní Kuchařová z Vísky oslavila devadesátku

Devadesátka, to už je panečku věk. Asi málokomu z nás se ho podaří dožít. To štěstí má  paní Blanka Kuchařová z Vísky. Koncem června letošního roku kulaté výročí oslavila  v početném kruhu rodinném a přátel.

V plné svěžesti, jen ty nohy prý malinko zlobí. Obdivuhodná je její paměť. Jeden příklad za všechny. Z fleku, bez hledání v dokumentech, si pamatuje, kdy se do Vísky přistěhovala. Bylo to 5.3.1946. Přišla z Prahy, s rodiči, manželem, bratry Vladimírem a Slávkem a sestrou Libuší na doporučení známého, který  zdejší kraj trochu znal a speciálně Víska se mu moc líbila. Všichni našli práci, paní Blanka po mateřské nastoupila v r.1947 do frýdlantské čalouny (Raisova ul.). Po další mateřské přešla do továrny Český nábytek (později Interiér, nyní Nábytek Louda). V práci byla ráda, nejvíce vzpomíná na svého mistra Horsta Moudrého. Pevně věří, že se ještě sejdou, že ji navštíví a že spolu poklábosí.
Na prožitá léta vzpomíná v dobrém. Až na ty povodně. Má jich za sebou desítky. Rok co rok voda na dvoře, v letech 1948, 1958, 2002 tekla okny v přízemí, v roce 2010, při tisícileté povodni vystoupala 60 centimetrů do patra. Přesto, tak jak podotkla v nedávno odesílaném publicistickém pořadu České televize POLOŠERO – V PASTI by z Vísky neodešla.
Občanské sdružení Víska ji k devadesátinám přeje další roky pohody, pevného zdraví – a bez povodní.

Aktualizováno Úterý, 04 Září 2012 13:00
 
Copyright © 2020 www.viska-os.eu. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.
 
dsc02787.jpg
img_4743.jpg

 

Další obrázky jsou ve FOTOGALERII.
(klikni na tento řádek)