Home Konalo se
Jede, jede mašinka PDF Tisk Email
Napsal uživatel Fratišek Tuhý   
Neděle, 11 Březen 2012 17:54

Jede, jede mašinka …


„Ukončete nástup, dveře se zavírají“ – neúprosný hlas znějící z reproduktorů dával signál dětem, že papírový vláček čítající mašinku a čtyři vagónky je obsazen, že těm, na které se nedostalo, nezbývá nic jiného než vytvořit za vagónky had a doufat, že v příští jízdě dojde řada i na ně.
Úvodní skladbou maškarního bálu pro děti, které pořádalo Občanské sdružení Víska v sobotu 3.3.2012 bylo „Jede, jede mašinka …“ od populárních „Maxíků“. Tím bylo řečeno vše. Návštěvníci hned u vstupu obdrželi místo vstupenky jízdenku, přizpůsobena rázu bálu byla i výzdoba. Stěna jeviště se stala výstavní plochou pro malířské exponáty žáků Základní školy Višňová (dík za to!). Téma kreseb bylo jednotné – železnice.
Vlak dominoval i na samotném jevišti. Celou šíři zaplnil dřevěný vláček – mašinka a dva vagóny zapůjčený ze zahrady školky u jatek ve Frýdlantě (opět dík!). Po přesunutí na parket sálu se stal útočištěm snad všech dětí. Sedačky nestačily, obsazena byla i střecha.
Desetkrát až patnáctkrát musel absolvovat papírový vláček, tak jak bylo řečeno v úvodu, jízdu kolem sálu. Neúnavný mašinfíra v podání Jardy Mikeše trpělivě „přepřahal“, tak, aby se dostalo na všechny.
Vláček ještě jednou. Své recitační či pěvecké ambice mohly děcka předvést i před mikrofonem. Motto bylo jednotné. Přednes alespoň jedné sloky písničky Jede, jede mašinka.
Karneval, to je tanec. A tak, pokud se nejezdilo vláčkem, se tancovalo. A jelikož to byl bál maškarní, i na vyhlášení 15 nejlepších masek došlo.
S šestou hodinou večerní mašinka naposledy zahoukala a „odpískala“ tak konec bálu. Unavená, ale přitom spokojená očka dětí byla tou nejlepší odměnou pořadatelům a zároveň i výzvou do dalších let.
Další fotografie jsou ve FOTOGALERII

Aktualizováno Neděle, 11 Březen 2012 18:04
 
Copyright © 2020 www.viska-os.eu. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.
 
dsc02787.jpg
img_4743.jpg

 

Další obrázky jsou ve FOTOGALERII.
(klikni na tento řádek)