Home

Občanské sdružení

Volby 2016 PDF Tisk Email
Napsal uživatel František Tuhý   
Pondělí, 10 Říjen 2016 23:10

Vítězem krajských voleb ve Vísce je Milan Götz

V určité nadsázce se dá výsledek voleb ve Vísce takto pojmout. Milan Götz, starosta Kunratic, získal největší počet preferenčních hlasů ve Vísce ve volbách do krajů. Je to logické, lidé volí člověka, kterého znají. A Milana Götze znají ve Vísce všichni. Je i zde oblíbený, má navíc charizma. Milanovi pochopitelně hlavně pomohl fakt, že byl na kandidátce, která ve Vísce zvítězila, tedy Starostů pro Liberecký kraj. Lídr ODS Dan Ramzer získal 7 hlasů. Sedm hlasů patřilo i Martinu Půtovi ze Starostů.

Samozřejmě, že „kroužky“ nejsou důležité, důležité jsou hlasy pro jednotlivé strany. Ve Vísce zvítězili Starostové s 16 hlasy, ODS 11 hlasů, ANO 3 hlasy, KSČM 3 hlasy a další. Účast voličů byla větší než je celostátní průměr. Na Višňovsku byla ve Vísce druhá nejlepší (39,62%), o pouhé jedno procento horší než v Předláncích (40,65%).

Kdyby volby do senátu v Libereckém kraji dopadly tak jako ve Vísce, nemusely jsme absolvovat druhé kolo. Ing. Michael Canov, starosta z Chrastavy, totiž získal 22 hlasů, tedy 55%, nadpoloviční většinu. Mohli jsme být raritou v celé republice – bez dalších voleb. Druhé místo patřilo „kometě“ mezi kandidáty, Marku Vávrovi, majiteli Zámeckého pivovaru Frýdlant. Získal o čtyři hlasy méně. Ve Vísce jsme ale přesvědčeni, že o Marku Vávrovi ještě uslyšíme.

Aktualizováno Pondělí, 10 Říjen 2016 23:19
 
Copyright © 2021 www.viska-os.eu. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.