Home

Občanské sdružení

Poděkování pani Lukášové PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 01 Červen 2016 21:47

Děkujeme, paní Lukášová

Všechno jednou  končí. Bohužel. V pátek 27.5.2016 nás naposledy v prodejně ve Vísce obsloužila paní Jaroslava Lukášová coby prodavačka a vedoucí v jedné osobě. Ač by to nikdo nehádal, důchodový věk se naplnil i u ní. Plných 36 let stála za pultem, snažila se splnit každé přání nás zákazníků, ať už víseckých občanů či příležitostných návštěvníků. Ačkoli měla otevřeno od osmi hodin, nikdy nikoho nevyhnala, třebaže bylo teprve půl osmé a přípravu na prodej neměla ještě hotovu. Věděla, kdo je ranní ptáče, kdo by bez čerstvého pečiva den neodstartoval. Věděla, který zákazník přijde za den několikrát, častokráte si jen popovídat. Krám na vesnici, to je totiž místo setkávání sousedů, někdy plní i funkci  zpovědny. Mnozí si u Jarči (tak byla většinou oslovována) kromě nákupu čtyř rohlíků vylili „srdičko“, svěřili se se svými problémy dle rčení „svěřená bolest -poloviční bolest“.

Ne vždy je však pohoda, někdy se post za pultem může stát místem hororovým. Paní Jaroslava Lukášová musela totiž čelit i pokusu o loupežné přepadení. Jen dílem náhody, včasným příchodem Petra Holce, vše dobře dopadlo. Hororové byly i dny po povodni roku 2010. Zboží pod vodou, zařízení též, dlouho nebylo Jaroslavě Lukášové do smíchu. Vše ale statečně překonala.

Občanské sdružení Víska ji za všechny občany zákazníky za roky strávené mezi regály se zbožím, za její laskavý a vstřícný přístup poděkovalo a popřálo ji do dalších let hodně štěstí a především hodně zdraví.

Aktualizováno Středa, 01 Červen 2016 22:13
 
Copyright © 2021 www.viska-os.eu. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.