Home Konalo se
PDF Tisk Email
Napsal uživatel František Tuhý   
Úterý, 04 Září 2012 22:35

Králikářské posvícení ve Vísce

V sobotu 22.9.2012 od 8.00 hodin pozvou do svého areálu  ve Vísce chovatelé z Višňové po čtyřech letech milovníky drobného zvířectva. V roce 2010, kdy se měla výstava pořádat, totiž „prošla“ areálem ničivá povodeň. Čtyřletý půst se jistě odrazí ve zvýšeném zájmu chovatelů – vystavovatelů, budou mít co nabízet. A chovatelé – kupující, zase naopak z čeho vybírat, čím doplnit své chovy. Nejlépe ohodnocený místní vystavovatel obdrží Pohár Karla Vokurky. Ale i ostatní návštěvníci nepřijdou zkrátka. Pokochají se pohledem, sejdou se sousedy, přijdou pobejt – stráví příjemný den.

Součástí výstavy ve Vísce je totiž doprovodný zábavný program. Po několik minulých ročníků to bylo „Posvícení po našem“. I letos tomu tak je.

Dopolední program zahájí diskotéka pro všechny věkové kategorie, odpoledne hlavní tíha bude ležet na oblíbené frýdlantské kapela Valdštejnka pod vedením Míly Janouška. Nebudou v tom sami. Své obdivovatele jistě bude mít dívčí skupina Proudy. Kreativním pohybem naopak  potěší ukázka, v poslední době velmi populární , zumby, v podání Bodystudia Mníšek.  Break tance, které budou též k vidění, jsou z jiného soudku, tanec se zde mísí s gymnastikou.

Součástí doprovodného programu bude i předváděčka elektrokol s možností testovacích jízd, to vše v režii firmy Cyklosport Cirkl.

Určitě zaujmou i dvě výstavy v kulturním domě.Fotografická „Proměny Smědé (aneb Nejen o povodni)“, kterou představí ČSOP Jizerka, konkrétně František Mrva jenž  ji opatří především vlastními snímky, ale i fotografiemi kolegů.Druhou výstavu připraví  myslivecká sdružení z blízkého okolí mysliveckými trofejemi.

Pořadatelé myslí i na ty nejmenší – ti se budou  moci dosyta vyřádit na  skákacím hradě.

Ke každému posvícení patří nerozlučně dobré jídlo. „Pečeme na svátky i na neděli“ – tak se jmenuje výstavka spojená s ochutnávkou výrobků šikovných žen z Višňové, Předlánců, Poustky, Minkovic a Vísky.Účast přislíbily i ženy ze sousedních obcí z Polska. Autorky jednotlivých dobrot své kulinářské umění nemíní tajit, recepty v písemné podobě budou k dispozici.

Takže – PŘIJĎTE POBEJT!

Aktualizováno Středa, 05 Září 2012 13:16
 
Copyright © 2020 www.viska-os.eu. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.
 
dsc02751.jpg
img_5203.jpg

 

Další obrázky jsou ve FOTOGALERII.
(klikni na tento řádek)